Carl Anton Dohrn – historia

6 marca 1852r Carl Anton Dohrn złożył wniosek o zezwolenie na budowę swojej rezydencji, która stanęła przy narożniku pl. Zawiszy Czarnego już rok później.

Carl Anton Dohrn był tłumaczem, podróżnikiem i doktorem nauk przyrodniczych. Swoją okazałą rezydencję wzniósł w Szczecinie i osiadł w niej po wieloletnich podróżach po Europie, Afryce i Ameryce Południowej. Syn Carla – Heinrich Dohrn – przejął po Ojcu rezydencję oraz pasje naukowe. W 1863r założył On „Towarzystwo Muzeum Pomorskiego”, które gromadziło kolekcję sztuki antycznej. W XIX w. Powstało „Pommersches Muzeum” z siedzibą w rezydencji Dohrnów przy ówczesnej Lindenstrasse.

Rezydencja Dohrnów przetrwała wojnę, wypaleniu uległa tylko część dachu, budynek po wojnie zabezpieczono i od 1946r mieściła się w nim przychodnia kolejowa. W późniejszych latach Kamienica Dohrna była własnością PKP.Obecnie zachowując historyczny charakter w neorenesansowej rezydencji będą się mieściły biura klasy „A”.

Read Full Article
Kamienica Dohrna

Kamienica Dohrna to elegancki i nowoczesny obiekt biurowy klasy A, położony w samym centrum Szczecina. Kamienica Dohrna to połączenie historycznego budynku i nowoczesnej formy, spełniającej najwyższe standardy biurowe.

Przestrzeń Kamienicy Dohrna podporządkowana jest najbardziej wymagającym najemcom. Recepcja, szybkobieżne windy, całodobowa ochrona, ogród i boisko na dachu oraz rowerownia dla pracowników to tylko niektóre atuty, które sprawiają, że jest to idealne miejsce na prestiżową siedzibę firmy.Kameralna kamienica z bogatą przeszłością jest jednocześnie nowoczesną powierzchnią biurową o łącznej powierzchni około 3500 mkw. Elastyczne i funkcjonalne przetrzenie można będzie dzielić na mniejsze moduły lub pozostawić w systemie „open space”.

Read Full Article
Obiekt dołączy do grona hoteli 4-gwiazdkowych

Uprzejmie informujemy, że sukcesem zakończyła się komercjalizacja Kamienicy Dohrna. Pod koniec 2020 roku otwarty zostanie w niej 4-gwiazdkowy hotel, znanej polskiej sieci. Obiekt dołączy do grona hoteli 4-gwiazdkowych, do którego należą między innymi hotele w Gdańsku, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Lublinie. Hotel Premium Szczecin będzie drugim obiektem tej sieci, który powstaje w Szczecinie. Na rogu placu Zawiszy Czarnego i ulicy 3-go maja powstaje 4-gwiazdkowy hotel, który znajdował się będzie w dwóch całkowicie zmodernizowanych i rozbudowanych kamienicach. Oferta nowego szczecińskiego hotelu to około 90 wyposażonych pokoi oraz zaplecze konferencyjne z czterema salami o łącznej powierzchni 250 metrów kwadratowych. Planowane są również restauracja, bar, sauna oraz siłownia.


Inwestycja zostanie zakończona na koniec 2020 roku.

Read Full Article